Стати сильними. - Наша бесплатная доска объявлений
doskaua доска бесплатных объявлений
Vip объявления
Категория каталога статей:

Стати сильними.


Стати сильними.
Описание:

Здавалося б, нещодавні події на Майдані остаточно перевернули світогляд українського суспільства. Протягом місяця з моменту відмови підписання угоди про асоціацію з ЄС люди не тільки вийшли на вулиці, а й змушені були шукати справедливості у силовому протистоянні з владою. Хтось бачив у цьому національно-патріотичну боротьбу, хтось боровся з кримінальним режимом Януковича. Більшість людей, що підтримали Майдан сприймала повстання не як формальну зміну влади, а як докорінну трансформацію відносин влади та суспільства, де держава має обслуговувати громадян за рахунок податків. Для багатьох прізвища відомих опозиційних політиків вже перестали сприйматися як безальтернативні кандидати у владу. Ось чому ми були свідками безпрецедентного, "стихійного" узгодження кандидатур на урядові посади, спостерігаючи як майданівські сотники, не цураючись навіть погроз у бік новоспечених урядовців, проводили "виховну роботу" прямо зі сцени Майдану.
Здавалося б, Майдан став останнім бастіоном, після якого почнеться мирний процес шліфування відносин влади та народу. Ейфорії не було, бо усвідомлення страшної трагедії, яка шокувала увесь світ, затьмарило відчуття перемоги. Протягом декількох днів Київ та багато інших міст по всій Україні прощалися з Небесною Сотнею. Емоції відволікли людей від нової реальності, а реальність була зовсім іншою – Україна вже була позначена у якості мішені на картах сусідньої країни.
Військове захоплення Криму, ініціювання ганебних провокацій та диверсій на території Харківської, Луганської, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Одеської та інших областей, а також загроза вторгнення на континентальну територію України, перевернули свідомість більшості українських громадян на 180 градусів – виявилося, що в України є реальний ворог і цим ворогом є... Росія.
Як виявилося, головна проблема вторгнення для країни не в тому, що це відбулося в найбільш важкий момент. Головна проблема – це адекватне сприйняття суспільством та кожним, хто себе вважає громадянином та патріотом України, реальної ситуації, сприйняття сучасних викликів та майбутніх перспектив України.
Без будь-яких перебільшень можна говорити про те, що українці опинилися на порозі нової епохи побудови власної держави та суспільства. Ми отримали ще один історичний шанс на утворення держави, яка б відповідала інтересам всього населення, становлення якої відбувалося б з урахуванням волі всіх етносів. Ми маємо розуміти, що цей непростий час є початком великого шляху всього народу України. Саме в цей період ми маємо згуртуватися щоб не допустити руїну та захоплення нашої країни.
Так сталося, що з часів навали Батия, ми українці – нащадки величних русів, втратили свою державність. Під ударами монгольських загарбників зникла Київська Русь, а з часом впав останній оплот – Червона Русь (Галицько-Волинське королівство). Литовський період на території Русі виявився тимчасовим фактором економічного зростання (литовці запроваджували просування Магдебурзького права). Литовці разом із русами успішно протистояли Золотій Орді – вже в 1320 році з руських територій данина не сплачувалася.
Наступні століття принесли руїну. Жорстоке польське правління, набіги кримсько-татарської орди, турецьке вторгнення на Буковину і на південь, московська воєнно-політична експансія. Народ було доведено до братовбивчої війни та релігійного розколу.
Саме у цей період на тлі нестихаючих народних повстань та селянських бунтів  зароджується Гетьманщина – нова руська держава, в основу якої ліг козацький визвольний рух. Саме на початку цього періоду європейці почали нас ідентифікувати українцями.
Проте Гетьманщина в силу цілої низки зовнішніх та внутрішніх факторів не втримала самостійність. Протягом наступного століття Московське царство проковтнуло і Гетьманську Русь, і Литву,і Польщу.
Для українців розпочався тривалий період поглинання з боку Московського царства, а пізніше Російської імперії. Трьохсотрічний період примусової та добровільної асиміляції призвели до найбільш масштабних в історії Європи, а можливо й усього світу, процесів знищення національної самобутності. Голодомор, тотальна русифікація та шовіністична політика Москви дали свій результат – десятки мільйонів українців, що проживають на території сучасної України, вважають себе носіями російської культури.
Надзвичайно показове намагання створення незалежної української держави в період революції на початку ХХ-го століття. Українська Народна Республіка (УНР) була проголошена, але чому не вдалося втримати державність? Чому не знайшлося сил об'єднатися та покласти “душу й тіло”?
Окремо слід привернути увагу періоду визвольної боротьби в часи Радянського Союзу. Українська Повстанська Армія “тримала фронт” до середини 50-х років минулого століття. Жорстокі військові дії, брутальні та ганебні провокації проти мирного населення, яке підтримувало повстанців, а також цинічна пропаганда по дискредитації національних героїв зробили свою справу. Навіть ті лідери повстанського руху, які були в'язнями німецьких концтаборів (насамперед це стосується С. Бандери) були оголошені фашистами. Хіба історія не повторилася, хіба ми не є свідками аналогічного ставлення до інших українських патріотів, що кинули в свій час виклик реальним ворогам України – Івана Виговського, Івана Мазепи, Пилипа Орлика та інших.
Ми можемо бути свідками як в сучасний період брехлива московська пропаганда охрестила всіх людей, що брали участь, чи просто підтримали Майдан, фашистами та антисемітами. Прикро, але показово – історія повторюється.
Майдан вистояв, народ переміг бандитську владу, яка на жаль, встигла вкрасти практично все – на рахунках Державного казначейства, як відомо, залишилось на всю країну трохи більше  4 млн. грн.
Економіка в занепаді, частину території України, Крим, принизливо загарбали на очах усього світу, на порозі війна. Хіба це не час, щоб відкинути ілюзії всім хто хоче нормального життя у власній країні? Хіба це не той момент, коли необхідно замислитися над тим, що Україна може повторити долю УНР, що нами можуть продовжувати правити інші народи, як це було протягом близько восьмиста років? Чому українці намагаються утворити власну державу тільки в моменти, коли Москва стає слабкою – у часи її внутрішніх негараздів? Так простіше, все дається дарма?
Відповідь очевидна. Не дивлячись на політичну та економічну підтримку багатьох країн світу, українці повинні розраховувати виключно на власні сили. Українці, як й інші європейські нації, які протягом століть “потом і кров’ю” відбудовували власні держави, мають врешті згуртуватися навколо української ідеї, якщо бажаєте – української мрії.
На жаль, світ не є таким романтичним та простим, як нам інколи здається. Як тільки ти заявиш про свою свободу, завжди знайдеться хтось, хто проголосить власні права та ціну, яку тобі прийдеться заплатити. Звідси і тягнеться формула, яку усвідомили свого часу французи, німці, угорці, румуни, болгари, фіни, поляки і сотні інших націй, які спромоглися побудувати свій дім: нація має заслужити та вибороти право на своє існування! Навіть, якщо це право дане Богом.
Ми українці, росіяни, білоруси, євреї, кримські татари, молдавани, представники інших національностей України, незалежно від релігії та соціального стану – всі ті, хто прагне цієї мети мають відкинути ілюзії, повірити в себе та почати будувати сильну Україну – країну, в якій править самодостатнє суспільство; країну, яка здатна самостійно долати внутрішні кризи та конфлікти, економічні падіння; державу, яка спроможна власноруч давати відсіч зовнішнім викликам, у тому числі воєнним загрозам.
В основі такої країни має панувати ідея, яка задовольнить інтереси всіх національних чи релігійних громад України. Українська ідея – це хребет, який  сьогодні та в майбутньому має об’єднати всіх громадян. Українська ідея має задекларувати гарантії кожній меншині, кожній людині, оскільки основою самодостатнього суспільства є індивідуум та сім’я.
Не менш важливим є релігійне питання. На фоні великого різноманіття віросповідань, Україна потребує стабільних відносин між людьми різних конфесій – взаємоповага та стриманість є запорукою миру та злагоди. Поряд з цим, ключовим питанням Української ідеї є об'єднання всіх православних церков та утворення Єдиної Української Помісної Церкви. Треба бути відвертими – українці заслуговують на свою рідну церкву.
Найважливішим питанням має стати втілення в життя принципу управління, згідно з яким керівні пости повинні займати найздібніші люди, незалежно від їхнього соціального чи економічного походження. Необхідно створити умови для обдарованих та працелюбних людей, щоб вони мали реальні шанси зайняти високе суспільне становище у публічній, військовій та інших сферах. Саме такий принцип реалізовано у всіх демократичних системах розвинутих країн.
Українська ідея має включати концептуальні засади духовного та патріотичного виховання дітей та молоді, які базуються не на національному, а на всеукраїнському факторі. Молодь повинна з самого початку усвідомлювати, що є її Батьківщиною. За Україну мають боротися всі національності, які проживають на її території: українець за татарина, татарин за єврея, єврей за росіянина, росіянин за білоруса, білорус за українця. Всі національності мають утворити єдине всеукраїнське суспільство. Запорукою такого суспільства, як це не дивно, має бути збереження самоідентичності кожної нації.
В решті решт ми маємо розібратися у власній історії. Руйнація московських міфів та встановлення історичної правди є нашим фундаментом. Вільні наукові дискусії з часом мають встановити факти, а громадські обговорення довершать визначення істини, яку буде сприймати український народ. І не треба боятися правди, як це робили московіти-імперці: якщо історики “відкопають” щось брудне, то треба це сприйняти як історичний факт, треба покаятися та вибачитися, якщо є перед ким, треба зробити висновки та цим очиститися. Краще так, ніж жити віками в солодкій брехні.
Україна потребує нової військово-політичної доктрини, яка буде відповідати реальному стану справ. Нарешті треба визначитися хто є нашими партнерами, хто опонентами, а хто ворогами. Відчуйте абсурд ситуації, коли наші війська продовжували за радянськими приписами минулого століття базуватися на заході країни, коли ті самі, рахуйте, радянські війська створили реальну загрозу вторгненням зі сходу. Воєнно-політична доктрина має визначити яку армію ми маємо збудувати: контрактну чи змішану – на основі контракту та призову. Можливі й інші варіанти, наприклад Швейцарії чи Ізраїлю, де весь народ є озброєним та готовим у будь-який момент захищати свою Батьківщину. Питання приєднання до воєнно-політичних блоків чи позаблоковий статус наразі не на часі, хоча розгортання військової кризи навколо України, може кардинально змінити ситуацію – Росія самотужки “заштовхає” Україну в НАТО.
Надзвичайно важливим також є питання інтеграції українців у світ. Тут йдеться не тільки про економічні, торгові стосунки, що мають забезпечувати постійний  розвиток країни. Насамперед, йдеться про соціальну інтеграцію громадян України. Українці мають подорожувати, навчатися, працювати чи просто спілкуватися з іншими культурами. Саме так можна відчути неповторність своєї культури, знайти повагу до інших та, в решті, знайти своє особливе місце серед інших цивілізацій світу. Ось чому так важливе скасування принизливих віз для українців в європейські та інші країни світу.
Ну й найголовніше, це те, без чого все вищенаведене не має сенсу та буде залишатися утопією – економіка, яка має оплатити рахунки Української мрії. Без перебільшення – від вирішення цього питання залежить наше майбутнє. Це найскладніше питання, яке може бути забезпечено цілою низкою реформ. Але це тема окремої, серйозної розмови.
І останнє, найболючіше питання сьогодення – втрата Криму. Треба усвідомити, що його повернення обумовлене не лише фактором слабкої Росії, який обов’язково наступить. Повернення Криму, насамперед, відбудеться за умов існування сильної України. Ми просто маємо стати сильними!

Андрей Соболев
Доска частных бесплатных объявлений Украины.

Категория Интересно почитать
Дата размещения26.06.2017
Количество просмотров155
Статью добавил пользователь admin
Написать письмо автору
Выберите действие:
Пожаловаться на публикацию
Еще статьи из данной категории
Предыдущие статьи Следующие статьи
Категории
Авторизация
все регионы » все города

Новости DoskaUA
  • 25.10.2018
    Вы можете пожертвовать небольшую сумму денег, которая поможет развитию нашего ресурса.
  • 04.10.2017
    Мы будем благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своём сайте-странице
  • 16.06.2017
    Бесплатные объявления позволяют любому желающему найти интересующий товар, начиная от недвижимости и автомобилей и заканчивая растениями и услугами в разных сферах деятельности. Наша доска
Последние публикации в каталоге статей
Подписка на рассылку