Правильний вибір деревини - Наша бесплатная доска объявлений
doskaua доска бесплатных объявлений
Vip объявления
Категория каталога статей:

Правильний вибір деревини


Правильний вибір деревини
Описание:

Деревні матеріали зазвичай продають у вигляді різних заготовок або у вигляді вже готових комплектів. Останні збирають як конструктор, а перші потребують обробки. Заготовки завжди обходяться дешевше, і з ними більше доведеться працювати. Але якщо є певні навички, вміння і знання, то є сенс в економії.

При виборі пиломатеріалів треба повністю переконатися, що ви купуєте відповідний вам товар. Їх уважно оглядають з усіх боків, обмацують і навіть використовують нюх. Якість деревини цілком можна визначити на око. Вибору дощок приділяють особливу увагу, так як вони набагато тонше бруса, що йде на стовпи і балки.

Головний показник якості деревини - її вологість. Дерево, призначене для столярної роботи повинно містити від 13 до 15% вологи і не більше. Якщо рівень вологості буде більше, то деревина швидко згниє чи в процесі подальшого висихання почне тріскатися і деформуватися. Деревину сушать двома способами: у спеціально призначених для сушки камерах (закритий спосіб) або під навісом на вулиці від 2 до 4 років (відкритий спосіб). Оглядаючи деревину, насамперед, звертають увагу на такі її дефекти, як деформацію, сучки, щілини, тріщини, сині розводи. На брусах і дошках тріщини бувають торцьовими, поздовжніми і поперечними. 

Їх виникненню сприяють неправильні розпили на дошки, порушення умов сушіння або використання хворого дерева. Подібний матеріал вважають браком, він не підходить для обробки. Сучки на поверхні деревини утворюють овальні кільця. Навколо «живого сучка» ніколи не буде чорного кільця. «Живий сучок» вважається нормальною якістю для пиломатеріалів, так як на цьому місці смола буде ще довго виділятися, і обробляти таку деревину буде легко. Навколо «мертвого сучка» є кільце темного кольору (відмерла деревина). Це показник високої якості сушіння, але в той же час сучок може випасти зі свого гнізда і в дошці з'явиться наскрізна дірка.

При порушенні умов сушіння дерево починає деформуватися, тобто прогинатися, вигинатися і скручуватися. Такий матеріал зазвичай для роботи непридатний, адже кому буде приємно ходити по здутій підлозі? В окремих випадках такий деревний матеріал використовують в якості вертикальної обшивки, але тут треба враховувати, що з часом викривлення посиляться. Розводи синього кольору свідчать про наявність в деревині цвілі. Чим сильніше розвиток цвілевих організмів, тим яскравіший колір. Така деревина відноситься до чистого браку, вже через три роки вона згниє. Але якщо плям зовсім небагато і вони мають блідий колір, то деревину можна спробувати виправити. Її ретельно протравлюють антисептиком і просушують на повітрі під сонцем, але це не може дати абсолютної гарантії, що з часом цвіль знову не виникне.

Вологість - основний ворог деревини. Яким би якісний не був би деревний матеріал, надлишок вологи завжди призводить до його загнивання. Багато садівників оберігають будови з дерева, покриваючи їх фарбою. Результат від такого захисту є, але невеликий. Адже фарба, покриваючи лише зовнішні шари дерева, не здатна повністю захистити його від вологи, так як гниль поселяється всередині. Навколишнє середовище, впливаючи на фарбу, приводить до її розтріскування, тим самим відкриваючи шлях вологи у внутрішні шари. Звичайно ж можна по два рази на рік перефарбовувати паркан або альтанку, але чи не краще буде використовувати більш дієвий спосіб проти гниття - обробку деревини антисептиком.

У деревини, обробленої антисептичним складом при високому тиску, просочені як зовнішні шари, так і глибинні. Така деревина дуже стійка до впливу вологи. Особливо це відноситься до хвойних порід, у яких більш м'яка структура схильна до гниття більше ніж у листяних порід. Деревина з такою заводською обробкою коштуватиме дорожче, тому якщо ви хочете заощадити, то приступайте до обробки самостійно.

Існує три види антисептиків: водорозчинні, органічні і масляні. Вони добре захистять деревину від вологи і відповідно - гниття. Але треба знати, що органічні і масляні антисептики згубно впливають на рослини. Тому дерев'яні деталі, дотичні з зеленню (опори для рослин, перголи, арки), такими антисептиками не обробляють. Тут краще всього використовувати водорозчинні антисептики, хоча вони трохи поступаються по ефектності органічним і масляним.

Деревина, призначена для надземних елементів будівель і споруд, ретельно просушена, обробляється антисептиком за допомогою звичайного пензлика. Але у випадку якщо вона свіжа, погано просушена або призначена для закопування в грунт, то її піддають більш ретельному, глибокому просочуванню. Антисептик наливають в ємності, необхідні за розмірами і в них укладаються дошки. Колоди і бруси зазвичай ставлять у відра. Деревні матеріали повинні знаходитися в антисептику не менше двох годин, а то й більше.

Купуючи антисептики, необхідно знати, що вони бувають як безбарвними, так і з кольором, який забарвлює дерево. Наприклад, щоб надати невиразній світлій сосні благородний колір, її протравлюють антисептичним тонуючим складом «Туя західна» або «Темний дуб». Незалежно від того який антисептик використовували, деревний матеріал після обробки піддається просушуванню в затіненому, але добре провітрюваному місці на відкритому повітрі. При роботі з антисептиками необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Перш за все не можна працювати без гумових рукавичок. Обов'язково використовуйте захисні окуляри і респіраторну маску, так як пари антисептиків викликають алергічні реакції на слизових органах і шкірі.

Категория Интересно почитать
Дата размещения07.02.2018
Количество просмотров105
Статью добавил пользователь admin
Написать письмо автору
Выберите действие:
Пожаловаться на публикацию
Еще статьи из данной категории
Предыдущие статьи Следующие статьи
Категории
Авторизация
все регионы » все города

Новости DoskaUA
  • 25.10.2018
    Вы можете пожертвовать небольшую сумму денег, которая поможет развитию нашего ресурса.
  • 04.10.2017
    Мы будем благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своём сайте-странице
  • 16.06.2017
    Бесплатные объявления позволяют любому желающему найти интересующий товар, начиная от недвижимости и автомобилей и заканчивая растениями и услугами в разных сферах деятельности. Наша доска
Последние публикации в каталоге статей
Подписка на рассылку